Najlepszy blog o książkach dla dzieci/ młodzieży według portalu dużeKa:) eBuka 2013 jest moja! Półeczka z książkami

Wypromuj również swoją stronę Lubię czytać Popieram Internet Bez Chamstwa Spis moli
Blog > Komentarze do wpisu

Ture Sventon w Londynie - Ake Holmberg/ il. Sven Hemmel

 

Pamiętacie przygody detektywa Sventona? Miła niespodzianka sprzed kilku dni. Ukazała się nowa część przygodowej serii, o której pisałam na swoim blogu już kilka razy. Do tej pory wydano u nas trzy części pt.: Latający detektyw, Detektyw na pustyni, Ture Sventon w Sztokholmie. Jak podaje Wikipedia Ake Holmberg napisał 10 części detektywistycznej serii. A więc posyłamy uśmiech w kierunku Wydawnictwa Dwie Siostry – z prośbą o jeszcze. Jeśli zatem ktoś lubi klimatyczne kryminały w scenerii sprzed lat, niespiesznie skonstruowaną opowieść w oparciu o intelekt bohaterów, a nie tylko i wyłącznie o nowinki techniczne, to trafił pod właściwy adres. Ta część została wydana po raz pierwszy w 1950 roku – książka liczy sobie zatem prawie 68 lat. Autor pisał wszystkie książki z serii przez prawie 20 lat.

Ture Sventon otrzymuje zlecenie od lorda Hubbarda. Ten mieszka w Londynie w okazałym domu. Kilka dni temu zaczęły dziać się różne dziwne rzeczy zaobserwowane przez służbę. Ta spotkała w rezydencji pewnego dziwnego mężczyznę, który dość osobliwie się zachowywał. Sam lord Hubbard zobaczył natomiast w bibliotece tajemnicze buty wystające spod zasłon. Zaznaczam, co ważne, że były to buty ze spiczastymi czubkami. Ture Sventon wkracza do akcji i już ma pewne podejrzenia.

Po kilku latach przerwy cudnie jest znów spotkać ulubionego detektywa od spraw niemożliwych. Znów przeczytać o jego miłości do psysi (ptysi) z cukiernia Rozalii. O latającym dywanie służącym za środek lokomocji. Spotykamy tu znów starych znajomych – pana Omara z pustyni arabskiej, pannę Johansson – sekretarkę Sventona i Wilhelma (Wilusia) Łasicę – najgroźniejszego przestępcę, jak się okazuje nie tylko w Szwecji. Do tego jest jeszcze klimatyczny, jesienny Londyn zatopiony w gęstej mgle. I oryginalny dom lorda Hubbarda – zupełnie z innej epoki. I jest naprawdę świetny humor – inteligentny, chciałoby się powiedzieć: „angielski”. Ale to w końcu szwedzka opowieść. Więc jak to jest?

Książka została wydana w ramach serii "Mistrzowie Światowej Ilustracji". 

Wiek 7+

Wydawnictwo Dwie Siostry

poniedziałek, 17 grudnia 2018, be.el

Polecane wpisy

Komentarze
2018/12/17 08:52:06
A sądziłem że ta seria zakończyła swój żywot. Miło widzieć że jednak się myliłem, chętnie wrócę do tego świata. No i poniedziałek stał się chociaż trochę lepszy :D
-
Gość: Beata, *.164.rako-lan.pl
2018/12/17 11:34:07
Bardzo ciekawie zapowiada się ta książka, teraz jeszcze okres przedświąteczny, myślę że będzie to idealny pomysł na prezent :) Jeszcze nigdy Pani mnie nie zawiodła w swoich rekomendacjach.
____________
czysty-umysl.pl/
-
2018/12/19 22:15:55
Taaaaak, Wydawnictwo sprawiło nam niespodziankę:)
-
2018/12/20 09:32:36
Widok klimatycznego jesiennego Londynu, wykąpanego w gęstej mgle jest po prostu cudowny. Dla samego klimatu miasta warto przeczytać tą książkę :)
-
2018/12/24 11:43:34
No nie wierzę! Taka informacja i to w wigilię! I teraz nie wiem czy wybrać się na małe tourne po księgarniach czy może przygotowywać już wigilię. Ale jaja, you made my day! :P
-
Gość: Kasia, *.wagrowiec.vectranet.pl
2018/12/28 14:07:21
Kupiłam i nie zawiodłam się, super książka dla wszystkich :) Londyn naprawdę jest bardzo klimatyczny i pewnie jeszcze kiedyś do tej książki wrócę. Pozdrawiam serdecznie.
___________
na-tapecie.pl/