Najlepszy blog o książkach dla dzieci/ młodzieży według portalu dużeKa:) eBuka 2013 jest moja! Półeczka z książkami

Wypromuj również swoją stronę Lubię czytać Popieram Internet Bez Chamstwa Spis moli
Blog > Komentarze do wpisu

Opowiem ci, mamo, co robią psy - Paulina Wyrt

Kultowa seria dla wielu małych dzieci. Czego tutaj już nie było: pociągi, samoloty, żaby, pszczoły, narzędzia, koty, dinozaury. A teraz przyszła kolej na psy. Prawdę powiedziawszy tak się nawet zastanawiałam, kiedy te psiaki będą, bo przecież skoro KOTY były, to i PSY muszą. A więc PSY już są, są!!!

Powiem tak: autorka Paulina Wyrt to moje wakacyjne ilustracyjne odkrycie: jest świetna w tym co robi, oryginalna. A ta książka jest dowodem na to. Na pewno w tej serii ważne są ilustracje: duże, kolorowe, rozkładane. Do tego dochodzi jeszcze ciekawy tekst. Jest go akurat w sam raz. Do poczytania z rodzicami – w przypadku małych dzieci. A potem już tylko śledzenie wielkich ilustracji, na których tyle się dzieje. Tak mi po głowie chodzi coś takiego: fajnie by było zobaczyć ilustracje Pauliny do jakiejś potarganej, zwariowanej książki. Może kiedyś ktoś coś... Bo coś mi mówi, że to taki wulkan energii jeszcze nie w pełni wykorzystany.

Tymczasem wracając już do tej konkretnej książki traktuje ona o wielu rzeczach ważnych dla psiej tematyki: jest trochę historii: czyli psi praprzodek, udomowienie psa. To tyle na początek. Reszta kręci się wokół wielorasowego kundelka Felera, który ze schroniska trafia w ręce sympatycznej Lilki. Jest wizyta u weterynarza, psiego fryzjera, w domu Lilki, w którym z powodu pojawienia się nowego członka rodziny dosłownie wszystko stanęło na głowie, jest długi spacer (cudny – w formie gry planszowej – i jak to na spacerze z psem bywa: czasem trzeba się pospieszyć, czasem cofnąć, stracić kolejkę, pójść na skróty). Są psy i ich właściciele – można się przekonać, czy faktycznie pupile upodabniają się do swoich właścicieli. Dowiecie się wiele na temat psiej natury: co oznaczają podkulony ogon, spuszczone uszy i obwąchiwanie innych piesków na spacerze – czyli w dwóch słowach: język psi. Dalej: pielęgnacja pupila w poszczególnych porach roku, wspólna wyprawa – a więc psi bagaż: bilet, książeczka zdrowia, kaganiec, smycz. W końcu psy w życiu codziennym: nie tylko jako wierni towarzysze i przyjaciele, ale też zwierzęta ciężko pracujące jako tropiciele lub opiekunowie.

Wiek 5+

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

niedziela, 29 lipca 2018, be.el

Polecane wpisy