Najlepszy blog o książkach dla dzieci/ młodzieży według portalu dużeKa:) eBuka 2013 jest moja! Półeczka z książkami

Wypromuj również swoją stronę Lubię czytać Popieram Internet Bez Chamstwa Spis moli
Blog > Komentarze do wpisu

Niezwykła historia Sebastiana Van Pirka. Poczytaj ze mną - Marcin Wicha / il. Dominika Czerniak-Chojnacka

 

Pewnie domyślacie się, że Sebastian Van Pirek jest wampirem. Ale nie myślcie, że takim pełnokrwistym przedstawicielem gatunku znanym z filmów i literatury. Van Pirek jest troszkę dziwny, czym wywołuje niepokój u swojej mamy. Nie posada kłów, nikt się go nie boi. Oczywiście rodzice uspokajają się ciągle, że kły na pewno kiedyś wyrosną. Za to Van Pirek ma głowę do wymyślania różnych dowcipów. Nie straszy kolegów za to ich rozśmiesza. Kiedy Sebastian kończy sześć lat zostaje zapisany do Wieczorowo – Nocnej Szkoły strachów i Upiorów, którą od sześciuset lat kieruje (a właściwie „rządzi”) dyrektorka Emilia Upiorna. Jak powiedzie się Van Pirkowi w nowym miejscu, czy znajdzie tu przyjaciół? Czy w końcu Van Pirek stanie się rasowym wampirem?

Zabawna historia małego wampira Sebastiana, który zdecydowanie różni się od swoich pobratymców. Chłopiec idzie pod prąd, wybiera trudne ścieżki i podejmuje decyzje, które nie zawsze zjednują mu nowych przyjaciół. Sprawiają natomiast, że Sebastian doskonale czuje się w swojej skórze. Książka uczy, że warto mieć własne zdanie i robić to, co daje satysfakcję, często wbrew woli wszystkowiedzących dorosłych. Duże litery i szeroka interlinia zachęcają do samodzielnego czytania.

Wiek 6+

Wydawnictwo Egmont

czwartek, 05 kwietnia 2018, be.el

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: damian, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2018/04/11 11:50:23
Na pewno przeczytam w najbliższym czasie, zapowiada się naprawdę ciekawie;) Mam nadzieję że jest naprawdę dobrą książką.
___________
zespół na bankiet