Najlepszy blog o książkach dla dzieci/ młodzieży według portalu dużeKa:) eBuka 2013 jest moja! Półeczka z książkami

Wypromuj również swoją stronę Lubię czytać Popieram Internet Bez Chamstwa Spis moli
Blog > Komentarze do wpisu
Pociągiem - Vincent Bourgeau

Jazda pociągiem ma wiele uroku. Za oknem zmieniają się krajobrazy . W wagonie lub przedziale pojawiają się coraz to inni pasażerowie. Jeszcze inni  wysiadają na stacjach większych i mniejszych. Czasem ktoś w naszej podróży towarzyszy nam króciutko, ktoś inny znów – przez cały czas. Rodzą się znajomości, sympatie. W książce pasażerami pociągowymi są słonik, dziecko i piesek z balonikiem. Na pewnej stacji dosiada się jeszcze zebra. I od tego momentu zaczynają działać czary. Bo paski zebry – jakby magiczne – sprawiają, że świat zaczyna pozytywnie wariować. Co rusz paski przeskakują na kogoś innego, lub inne obiekty. Pociąg wjeżdża do tunelu na trasie a wyjeżdżając świat zmienia się w biało-czarne pasy.

Kolejna historia bez słów wydana przez Zakamarki. Opowieść obrazkowa, która rozwiązuje języki i małych i dużych. Motywuje do mówienia, opowiadania tego, co dzieje się na naszych oczach. Rozwija słownictwo: pojawiają się bowiem słówka tak charakterystyczne dla tematu kolejowego: dworzec, tory, pociąg, wagony, tory, szyny, szlaban, pasażer. Nie tylko – są również elementy krajobrazu naturalnego i miejskiego: małe miasteczka i duże miasta, wioski, łąki z drzewami i zwierzętami.

Historia bez słów wymaga od czytelnika zaangażowania – by stworzyć swoja własną historię. Kreatywna zabawa, która ćwiczy wyobraźnię i uczy tworzyć własne opowieści.

Wiek 3+

Wydawnictwo Zakamarki 

poniedziałek, 03 kwietnia 2017, be.el

Polecane wpisy