Najlepszy blog o książkach dla dzieci/ młodzieży według portalu dużeKa:) eBuka 2013 jest moja! Półeczka z książkami

Wypromuj również swoją stronę Lubię czytać Popieram Internet Bez Chamstwa Spis moli
Blog > Komentarze do wpisu
Moja pierwsza encyklopedia obrazkowa - Jan Kallwejt

Książka dla maluchów na oswajanie świata. I nie tylko tego najbliższego. Bo w tej Encyklopedii dla dzieci pojawia się też trochę egzotyki.

Już sama okładka zapowiada, co znajduje się w środku. Moc obrazków podzielonych tematycznie. Każda rozkładówka to osobny wątek: liczby, części ciała, garderoba, członkowie rodziny i emocje, wyposażenie dziecięcego pokoju, pomieszczenia w domu, posiłek, zabawy na dworze, pogoda i pory dnia, pory roku, wieś, dzikie zwierzęta, przedszkole, podróże i miasto. Każda strona to mnóstwo większych i mniejszych ilustracji obrazujących słownictwo do danego tematu.

Dzieciom towarzyszy podczas poznawania świata mały przewodnik – brązowy króliczek. Niezłą frajdą będzie odnalezienie go na każdej dużej planszy. Maluchy mogą go odnaleźć wśród szczytów gór, pod palmą w tropikach. Książka jest doskonałym bodźcem do rozmów: opowiadania, odpowiadania na pytania, szukania szczegółów. Dzieci rozwijają język, ćwiczą spostrzegawczość, cieszą oko kolorem, poszerzają słownictwo. Książka jest kolorowa, kartki bardzo grube i sztywne – małe rączki mogą ją przeglądać tam i z powrotem.

Autor jest artystą, który dzieli swój czas między Warszawę i Barcelonę.

Wiek 0+

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

 

 

sobota, 12 listopada 2016, be.el

Polecane wpisy