Najlepszy blog o książkach dla dzieci/ młodzieży według portalu dużeKa:) eBuka 2013 jest moja! Półeczka z książkami

Wypromuj również swoją stronę Lubię czytać Popieram Internet Bez Chamstwa Spis moli
Blog > Komentarze do wpisu
Urodziny Alberta - Gunilla Bergström

Albert Albertson ma już sześć lat. Chłopiec urósł od pierwszego spotkania, kiedy to liczył sobie…….Nie pamiętam, ale był słodkim brzdącem, który w ciągu ostatnich lat urósł wraz ze swoimi czytelnikami.  Właśnie przyjechała ciocia Fela, która nie ma swoich dzieci. Ma pomóc w przygotowaniach do urodzinowego przyjęcia. Albert może zaprosić na nie kogo tylko chce. Ciocia Fela to skarb. Tylko pozazdrościć Albertowi i jego tacie. Ciotka na małych karteczkach spisuje, co jest jeszcze do zrobienia: trzeba przygotować potrawy, zrobić zakupy, zorganizować urodzinowe gadżety. W planach jeszcze torty – kilka sztuk!!! W końcu nadchodzi ten wyczekiwany dzień: smakołyki, zabawa w świński ogonek, sadzawka z rybami, quiz. Nie zdradzam oczywiście wszystkich ciekawostek związanych z Albertowym przyjęciem, ponieważ chcę, byście sami przekonali się, czy Albert dobrze bawił się tego dnia.


Kolejna udana część o Albercie i jego tacie. Fajnie jest mieć urodziny, ale też fajnie jest po przyjęciu urodzinowym – kiedy wszyscy goście już wyjdą, a w domu nareszcie panuje miły spokój. Myślałam, że to uczucie znane tylko rodzicom, ale nieeee- Albert też ma dosyć rozgardiaszu. Może faktycznie – w kwestii gości – co za dużo to niezdrowo? Może lepiej postawić na jakość a nie ilość? Temat wart przedyskutowania z pociechami przed ich świętem. Nauka warta uwagi, zwłaszcza dziś, gdy w modzie są party urodzinowe dla całych klas i grup przedszkolnych.

Ale bez moralizowania – każdy wybiera to, co lubi. Nam bliżej do Alberta.

Jak pisałam na początku – Albert urósł z czytelnikami. Stąd ta lektura świetnie nadaje się do początkujących czytelników: duże litery, krótkie zdania, długość tekstu, z którym na pewno da sobie radę zerówkowicz lub pierwszoklasista. Mnóstwo kolorowych ilustracji, a zwłaszcza świat przeżyć i doświadczeń bliski małym dzieciom. Nic tylko czytać.

Wiek 5+

Wydawnictwo Zakamarki

 

poniedziałek, 31 października 2016, be.el

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: Mila, *.icpnet.pl
2016/11/18 20:47:43
Mój wnuczek 25.11 będzie obchodził 7. urodziny. Choć czytamy już bardziej "dorosłe" książki, czeka na niego m.in. i ta, bo od trzeciego roku życia rósł razem ze swoim ukochanym Albertem. :)