Najlepszy blog o książkach dla dzieci/ młodzieży według portalu dużeKa:) eBuka 2013 jest moja! Półeczka z książkami

Wypromuj również swoją stronę Lubię czytać Popieram Internet Bez Chamstwa Spis moli
Blog > Komentarze do wpisu
Bazgrołki dla psiarzy i kociarzy - Gemma Correll

 

Kreatywne książki do wypełniania, przeznaczone dla miłośników kotów i psów (każda książka – oddzielnie). Dzieci dowiadują się z jednej strony wielu informacji i ciekawostek o swoim pupilu, z drugiej – mogą same tworzyć, projektować, wymyślać.

Wartością dodaną tych książek jest coś niewidocznego dla oczu. Mianowicie UWAGA, jaką dziecko poświęca zwierzętom. Książka zachęca do poznania swojego pupila. By napisać o kocich albo psich przyzwyczajeniach, trzeba najpierw owe dobrze poznać. Oj – wyjdzie teraz szydło z worka: kto tak naprawdę w domu opiekuje się psem lub kotem. Kto kręci się koło miski z karmą, kto zabiera zwierzaka na spacer. Bowiem dzieci wpisują informacje o swoim zwierzęciu: o ulubionej zabawie, miejscu do spania, zabawkach, przysmakach, psikusach. A jeżeli dziecko z pewnych względów psa lub kota nie posiada , wtedy wyobraźnia może zaszaleć.


W książkach znajdziecie miejsce na portret pupila, ulubione rasy, kocie i psie nastroje, zawody, projekty strojów, miejsce do spania, pomysły na imiona, wymarzone domostwo.


W książce można pisać, rysować, dorysowywać brakujące elementy, wypełniać puste miejsca. Zarówno w przypadku kociej jak i psiej wersji znajdziecie istotne informacje o tym jak rysować koty i psy, ich mordki i pyszczki. Niekiedy wystarczy parę kreseczek różnej długości, kropeczka jakiś wywijas – i już zwierzak gotowy.

Autorka daje często pole do popisu dziecięcej wyobraźni. To one mają zapełniać puste kartki – swoimi autorskimi pomysłami i projektami.


W każdej z wersji Gemma Correl stara się wyjaśnić zagadnienia związane z psią i kocia naturą. Jest tu mnóstwo rzeczy do odkrycia.


Książki można kupić na stronie Świat książki

Wiek 5+

Wydawnictwo Olesiejuk

 środa, 27 lipca 2016, be.el

Polecane wpisy