Najlepszy blog o książkach dla dzieci/ młodzieży według portalu dużeKa:) eBuka 2013 jest moja! Półeczka z książkami

Wypromuj również swoją stronę Lubię czytać Popieram Internet Bez Chamstwa Spis moli
Blog > Komentarze do wpisu
Bractwo - piractwo. Przygoda matematyczna - Natalia Usenko/ il. Elżbieta Kidacka

Natalia Usenko ponoć jako dziecko nie znosiła matematyki. Teraz jej książki dla dzieci sprawiają, że maluchy chętnie liczą: dodają, odejmują, rozwiązują zagadki. Jednym słowem – z prawdziwą przyjemnością udają się na wyprawę do królestwa matematyki.

Matematyka jest potraktowana jako dodatek – tu trzeba coś policzyć, tam dorysować, zaznaczyć, odszukać.  Najważniejsza jest historia, przygoda. Matematyka to nienachalna wartość dodana. Tak było w Kopniętym królestwie. Tak jest W bractwie – piractwie. Dzieci zainteresuje przede wszystkim piracka opowieść o wielopokoleniowej rodzinie, która pewnego dnia rzuca wszystko i udaje się na zieloną wyspę, by podjąć pirackie rzemiosło.

 Dużo humoru, mnóstwo przygód i podpowiedzi do zabawy. Może ta książka sprawi, że dzieci odejdą od komputerów i tabletów i same zechcą pobawić się w poszukiwanie skarbu, gotowanie dziwnych pirackich potraw („ślimaki po dziadowsku”), pisanie listów w butelce, chowanie w krzakach, walkę z bestiami?

Dzieci spotkają tu barwnych bohaterów: pradziadka Demnecjusza, dziadka Kapiatna Barnabę, babcię Piratkę, ciotkę Palpitację, meduzę Gryzeldę, syrenę Irenę, papuga Polinezjusza i parę dzieciaków: Kaperka i Fifinkę. Są również Mama i Tata, którzy podróżują po świecie i pisują do dzieciaków listy w butelce.

Na dzieci czekają wierszyki: domalunki, porządeczki, kropkowani, rysowanki. Razem 20 opowieści: wśród nich bajeczki matematyczne i listy w butelce. Wakacje ciągle trwają – więc – ahoj! Piracka przygodo!

Wiek 5+

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

czwartek, 30 lipca 2015, be.el

Polecane wpisy