Najlepszy blog o książkach dla dzieci/ młodzieży według portalu dużeKa:) eBuka 2013 jest moja! Półeczka z książkami

Wypromuj również swoją stronę Lubię czytać Popieram Internet Bez Chamstwa Spis moli
Blog > Komentarze do wpisu

Mio, mój Mio - Astrid Lindgren/ il. Maria Orłowska - Gabryś

Bardzo podobają mi się te ilustracje. Chciałam je pokazać, bo raczej nie są znane. I mimo, że dużą sympatią darzę Ilon Wikland, ilustracje polskie bardziej mi się podobają. Tomek optował za szwedzką wersją.

Instytut Wydawniczy "Nasza Księgarnia", Warszawa 1973, Wydanie II, przełożyła Maria Olszańska

 

niedziela, 21 listopada 2010, be.el

Polecane wpisy

Komentarze
2010/11/30 15:30:48
Ciekawe! Całkiem niedawno udało mi się wypożyczyć z biblioteki moją ukochaną ksiązkę z dzieciństwa "Mio, mój Mio" bo zaczęłam się bać, że dziecko wyrośnie zanim zdążymy ją przeczytać. Pamiętam, że czytałam ją w szkolnej świetlicy, nie wiem, czy była własnością tejże świetlicy czy też z jakichś powodów musiałam tam spędzić godzinę czy dwie. Książkę przeczytałam jednym tchem i zapamiętałam do dziś. Uważam, że to najlepsza książka Astrid Lindgren, albo prawie najlepsza (o pierwsze miejsce ściga się z "Dziećmi z Bullerbyn")
No i wchodzę (zupełnie przypadkiem) na ten blog i cóż widzę - książkę z ilustracjami Ilon Wikland, których nawet dziecku nie pokazuję, bo jakoś nam niespecjalnie leżą (nie żebym ukrywała, ale on sam jest nimi średnio zainteresowany) i... TĘ książkę, którą czytałam z zapartym tchem w V klasie szkoły podstawowej. Z ilustracjami Marii Orłowskiej Gabryś, o czym wtedy nie wiedziałam.
Dziękuję za przypomnienie tamtych ilustracji :)
Pozdrawiam.
-
2010/12/16 20:18:15
Przepraszam, że przegapiłam taki piękny wspomnieniowy komentarz:) Ja poznałam tę książkę dzięki moim dzieciom i podczas lektury cały czas zachodziłam w głowę, jak to się stało, że do tej pory tak mało o niej słyszałam. Nie należy do najpopularniejszych książek tej pisarki - zdecydowanie "Dzieci" królują, ale z pewnością do tych najpiękniejszych. Ilustracje polskie zdecydowanie ciekawsze, ładniejsze:) Odkryłam przez przypadek i cieszę się, że sprawiłam miął radość. Pozdrawiam:)
-
Gość: Vequel, *.dynamic.chello.pl
2012/01/17 21:45:49
O tak.. To zdecydowanie moja książka z dzieciństwa. Właśnie w tej wersji, kupiona przez moją mamę w antykwariacie. Ukochałam jej każdy szczegół, i do dziś kochać nie przestaję. Polecam każdemu, jednak gdy pozna się ją jako dziecko, nigdy nie zapomni.
-
Gość: kola, *.173.30.158.tesatnet.pl
2015/09/17 04:46:53
A ile stron ma to wydanie ?
-
2015/09/17 11:55:46
Niestety, nie odpowiem. książka była z biblioteki