Najlepszy blog o książkach dla dzieci/ młodzieży według portalu dużeKa:) eBuka 2013 jest moja! Półeczka z książkami

Wypromuj również swoją stronę Lubię czytać Popieram Internet Bez Chamstwa Spis moli
Blog > Komentarze do wpisu
O żabkach w czerwonych czapkach - Helena Bechlerowa

Helena Bechlerowa to nasza ulubiona pisarka i często do niej wracamy. O żabkach w czerwonych czapkach to zabawna historyjka o dwóch zielonych pannicach z żabiej rodziny – Rechotce i Zielonej Łapce, którym znudził się zielony kolor. Otóż wpadły one na pomysł, że wyprawią bal i zaproszą na niego wszystkich, kto posiada coś czerwonego:

Kto ma kolor czerwony

Jest dziś pięknie proszony.

I wszystko byłoby piękne i urocze, gdyby nie zjawił się pan bociek, kle, kle. Wszak bociek ma czerwony dziób i pończochy. Wyniknął z tego niezły galimatias. Jaki? Zapraszam do lektury! Smakowitej, bo Helena Bechlerowa w prosty i zrozumiały sposób opisuje świat przyrody. Przy książce można porozmawiać z maluchami o tym, jak zwierzęta przystosowują się do swojego środowiska naturalnego. Można sobie też wyobrazić, że po historii z panem Boćkiem żabkom odechciało się czerwonych czapeczek i wyróżniania wśród zieleni traw i tataraku. No tak, czerwone czapeczki dla żab – czy to nie dziwne? Tak jak powiedziała stara mądra żaba (trzecia w tej opowiastce)- Oj, żeby z tego biedy jakiej nie było.

Ta historia świetnie się nadaje do inscenizacji przedszkolnych. Włączyć w to jeszcze kilka piosenek i wierszyków o żabkach - po prostu perełka!:) 

O żabkach w czerwonych czapkach to nasza kolejna wyznaniowa lektura w ramach Kolorowego czytania

Inne:

Złota gąska

Majka, Marcel i Rudy Myszor

Wiek 3+

czwartek, 24 września 2009, be.el

Polecane wpisy

Komentarze
2010/01/07 14:55:50
Właśnie przeglądałam jakie książki dla jakich dzieciaczków polecasz (półeczki z bocznej szpalty) i natknęłam się na to. Nie mam tej książeczki, ale oglądamy i czytamy ją na suficie (znany nam z dzieciństwa, świetny PRL'owski wynalazek, rzutnik Ania). U nas (Marysia, 3 lata) jest to hit nr. 2 (zaraz po I zajączki myją rączki :))