Najlepszy blog o książkach dla dzieci/ młodzieży według portalu dużeKa:) eBuka 2013 jest moja! Półeczka z książkami

Wypromuj również swoją stronę Lubię czytać Popieram Internet Bez Chamstwa Spis moli
Blog > Komentarze do wpisu
Majka, Marcel i Rudy Myszor - Katarzyna Szczepańska - Kowalczuk

Katarzyna Szczepańska – Kowalczuk napisała serię książek dla dzieciaków o przygodach szalonej paczki z ulicy Klonowej. Majka, Marcel i Rudy Myszor to pierwsza część. Tytułowa bohaterka, Majka, nie boi się robaków, potrafi szybko biegać i zawsze pierwsza „zaklepuje” pień drzewa. To ona jest właścicielką Myszora. Kim jest tajemniczy Myszor? No, Myszor to Myszor – odpowiedział mój Tomek. Marcel natomiast niedawno wprowadził się do kamienicy na ulicy Klonowej i po kilku tygodniach zaprzyjaźnił się z Majką. Obok tej dwójki w książce są też inni bohaterowie – rodzina Majki, m.in. młodsza siostra Gabrysia, profesor Patyczek oraz studenci, którym profesor wynajmuje pokoje. Marcel i Majka mają po 9 lat i chodzą do tej samej klasy. Mają głowy pełne szalonych i zwariowanych pomysłów. Podczas lektury dzieciaczki na pewno nie będą się nudzić, bo Marcel i Majka wymyślają ciągle nowe gry i zabawy. Czasem dorosłemu stają aż włosy dęba na głowie, gdy pomyśli, co będzie jak pociecha zacznie brać przykład z tej zwariowanej dwójki. W zasłyszanym wywiadzie autorka serii zdradziła, że wiele z rzeczy mających miejsce w książce zdarzyło się naprawdę. Tak więc - dowód na to, że wyobraźnia naszych dzieci i ich możliwości są wprost nieograniczone. To, czego mi brakuje w tej książce – to jasnej granicy między tym, co wolno a co nie. Bo coś, co jest dobrą zabawą dla kogoś, niekoniecznie musi być tak odebrane przez drugą stronę. Choć – swego czasu Pippi Astrid Lindgren wywołała też niezłą burzę. W książce zastosowano ciekawy zabieg graficzny polegający na przypisaniu każdemu bohaterowi i narratorowi inny rodzaj czcionki. Na początku wywołało to niemały chaos, ale później w miarę czytania wszystko wróciło do równowagi. 

Książka ma wiele uroku, jest zabawna, napisana prostym językiem. W mojej rodzinie wśród starszej dziatwy ma swoich zagorzałych czytelników.

To nasza druga książka w ramach wyzwania czytelniczego - Kolorowe czytanie.

Inne książki:

Złota gąska

Wiek 9+

Wydawnictwo Znak

 

wtorek, 22 września 2009, be.el

Polecane wpisy

Komentarze
2009/09/22 11:17:44
Nooo, to jak w tej książce jest przepis na fajne zabawy bez komputera i TV, to my wpisujemy na listę książkowych zakupów. Brzmi ciekawie:-)
-
2009/09/22 13:52:01
To uważaj, bo dzieciaki mają pomysły, że ho ho:)