Najlepszy blog o książkach dla dzieci/ młodzieży według portalu dużeKa:) eBuka 2013 jest moja! Półeczka z książkami

Wypromuj również swoją stronę Lubię czytać Popieram Internet Bez Chamstwa Spis moli
Blog > Komentarze do wpisu
Czego uszy nie widzą - Agnieszka Tyszka

Występują :

- trzy siostry (Jak u Czechowa:)) - Bronzikówny – Michalina, zwana Misią, Karolina i Zuzia

- ich dziadek Melchior Bronzik

- pies o niezwykłym temperamencie – Pimpek – Uwaga! Drżyjcie właściciele piżam!

- mama – w delegacji

- tata, który woli być dalej niż bliżej. Gdzie? – tego nie wie nikt

- cała masa innych postaci o mniej lub bardziej dziwnych imionach, których obecność w tej opowieści jest wprost nieodzowna

 

Agnieszka Tyszka – autorka Kawy dla kota, Miłości bez konserwantów, M jak dżem po raz kolejny wkracza do świata nastolatków i robi to, po raz kolejny zresztą, z dużym wdziękiem. Pokazuje naszą polską rzeczywistość – dzieci pozostawione samym sobie, z tatą – rekinem biznesu, na odległość, mamą w wiecznej delegacji gdzieś na końcu świata. Zaczyna się szkoła, zaczynają się obowiązki. Do pomocy zjawia się dziadek Melchior, który tak naprawdę nie zna swoich wnuczek, a one jego. I tu zaczynają się problemy i wzajemne poznawanie. Dziadek – były urzędnik bankowy ma swój sposób, by trafić do dziewcząt. Zaczyna z nimi intelektualną grę w przysłowia. Czy się dogadają? Jaki koniec będą miały dylematy sercowe Misi i kim naprawdę okaże się nowa koleżanka w klasie – Carmen Wróbel. Czy rodzina znajdzie receptę na wspólne szczęście?

Autorka w swojej najnowszej książce dotyka bardzo aktualnych problemów, z jakimi borykają się współcześni rodzice i dzieci. Kariera czy dzieci, pogodzenie obowiązków, konflikt pokoleń, pierwsza miłość, szukanie swojego miejsca w klasie, nieśmiałość, separacja rodziców, dziecko niepełnosprawne, problemy w szkole. To tylko kilka wątków, z jakim spotkacie się w tej książce. Bardzo spodobało mi się, że Agnieszka Tyszka potrafi patrzeć na ten dziwny świat wokół nas z humorem, zaraża czytelnikiem swoim optymizmem, i każe wierzyć, ze jutro też jest dzień i też zaświeci słońce. Książka spodoba się młodym czytelniczkom ze starszych klas podstawówki i z gimnazjum.

Wiek 13 +

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

niedziela, 19 lipca 2009, be.el

Polecane wpisy

Komentarze
2009/07/19 14:39:25
Kiedyś chciałam zapoznać się z twórczością Tyszki... ale teraz brak mi na te wszystkie chciec.
-
2009/07/19 22:19:05
Każdy miłośnik książek ma takie dylematy. Na rynku jest mnóstwo ksiazek i faktycznie czasu na wszystko nie starcza:(