Najlepszy blog o książkach dla dzieci/ młodzieży według portalu dużeKa:) eBuka 2013 jest moja! Półeczka z książkami

Wypromuj również swoją stronę Lubię czytać Popieram Internet Bez Chamstwa Spis moli
Blog > Komentarze do wpisu

25 listopada - Światowy Dzień Pluszowego Misia

Czy można sobie wyobrazić dzieciństwo bez pluszowego misia? Tak miło wtulić się w miękkie i puszyste futerko małego przyjaciela- czasem bez oka, ucha, z przetartym futerkiem na brzuszku- od wiecznego przytulania i ściskania, od zakochania na śmierć. Aż trudno uwierzyć, że pluszowy misiek ma dopiero 106 lat. Na stronie kampanii Czytam po polsku znalazłam historię tej najukochańszej dziecięcej przytulanki. Otóż...

Historię pluszowego Misia rozpoczął Prezydent Roosevelt, który postrzelił w trakcie polowania małego niedźwiadka. Ujrzawszy przerażone zwierzątko postanowił puścić go wolno, rezygnując ze swego trofeum. Historia o uwolnieniu niedźwiedzia zainspirowała znanego twórcę komiksów Clifforda Berrymana do stworzenia serii rysunków pt. "Drawing the Line in Mississippi". Rysunki ukazały się w gazetach, i te z kolei zachęciły Morris Michtom` a, właściciela sklepu ze słodyczami do zaprojektowania wzoru zabawki pluszowej podobnej do misia z komiksu. W ten sposób na wystawie sklepu szybko znalazł się miś pluszowy z odręcznie podpisaną karteczką "Miś Teddy`ego." W tym samym czasie, ok. 1903 r. niemiecki projektant zabawek Richard Steiff zaprojektował Misia, którego świat ujrzał na wystawie zabawek w Lipsku. Podobno pewien amerykański kupiec, zamówił u Steiffa aż 3000 misiów. Był to początek błyskotliwej kariery pluszowego misia.

O imprezach i konkursach związanych z tym świętem czytajcie na stronie republika dzieci

Nasze ulubione misie:

niedziela, 16 listopada 2008, be.el

Polecane wpisy

Komentarze
2008/11/17 20:06:22
Nasz faworyt, nasz najukochańszy to Kubuś Puchatek, a na drugim miejscu jego polski odpowiednik - Miś Uszatek. Żeby uczcić Święto Misia na pewno poczytamy coś z misiowych opowieści:-)))
-
2008/11/17 22:18:27
Czy Wy przypadkiem razem nie świętujecie? :)))))) O ile mi wiadomo w naszej bibliotece będzie jakieś misowe party- możemy się dowiedzieć i wyskoczyć z maluchami ( żeby tylko zdrowie dopisało:)
-
2008/11/22 01:01:00
Miłośnicy Misiów, łączcie się ;)

www.knorrnudle.pl/ipb/uploads/avatars/av-62942.jpg